Nacházíte se zde: Úvod Pohádkové příběhy

Pohádkové příběhy

Pohádky napsal pan Aleš Moravec z Hostěnic. Některé z následujících příběhů se odehrávají v Hostěnicích a v jejich blízkém okolí, jiné třeba až ve slovenských horách. Jedno však mají společné – všechny jsou inspirovány lesními studánkami, jeskyněmi, loukami i stepními stráněmi, keři nebo květinami, které můžete spatřit při toulkách přírodou poblíž Hostěnic. Většina z nich navazuje na články publikované v Hostěnickém zpravodaji, a tak se můžete každého čtvrt roku těšit na alespoň jedno nové povídání.
O studánkové víle
Za horkého léta přijde vhod doušek čisté vody z lesní studánky. Těch najdete v okolí Hostěnic celou řadu. A v tomto příběhu se dozvíte, proč nechávají dobří lidé u studánek hrnečky pro žíznivé pocestné.
Zlatovláska z Lysé hory
Pohádka vás skutečně nejprve zavede na nedalekou Lysou horu u Ochozu. Každý, kdo ji dočte až do konce, bude ale odměněn pozváním do naší krásné obce.
Sněženka a sedm trpaslíků
Již od roku 2013 je první Hostěnickou akcí novoroční procházka do jeskyně Pekárna. Zde se také odehrává děj tohoto příběhu.
Jarní pohádka
Až zároveň se sněženkami rozkvetou zjara v nedalekém Rakoveckém údolí a vzácně i v údolí Říčky nad Hádkem první bledule, dočtete se zde krátký příběh i o nich.
Drákula z Malé Fatry
Když začnou sněženky v údolí Říčky pomalu odkvétat, vyraší zde první listy medvědího česneku. O něm a jeho údajné schopnosti zahánět upíry vypráví fiktivní, lehce hororový příběh. Je od začátku až do konce vymyšlený. Jenom popis míst, kde jsem spatřil snad nejvíc česneku medvědího, je pravdivý.